Pieniński Uniwersytet Trzeciego Wieku

O tym, że „na naukę nigdy nie jest za późno”, a „człowiek uczy się przez całe życie” przekonali nas już po raz kolejny słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku – tym razem Pienińskiego.

Przez kilka ostatnich tygodni seniorzy korzystali z nauki języka angielskiego oraz kursu obsługi komputera. Pozornie łatwe i oczywiste dla większości z nas umiejętności wymagały od starszych osób sporego zaangażowania, często także uporu i konsekwencji. Tych na szczęście seniorom wcale nie brakuje, dzięki czemu udało się przełamać pierwsze bariery i trudności.
Wraz z kolejnymi zajęciami efekty stawały się coraz bardziej zauważalne – skomplikowane i abstrakcyjne czynności zamieniały się w nowe, budujące doświadczenia.
Taki właśnie był zamysł realizatorów projektu pt. „Przełamywanie barier wykluczenia informatycznego i językowego wśród ludzi starszych” zrealizowanego wraz z FIO – Małopolska Lokalnie Południe.

Spotkania edukacyjne okazały się także dobrą okazją do „wyciągnięcia” seniorów z domu, i dały szansę pożytecznego spędzenia czasu.
Poprzez realizację działań projektowych słuchacze UTW przekonali się, że możliwość uzupełnienia brakujących umiejętności jest na wyciągnięcie ręki i często wymaga tylko dobrych chęci.
A dodatkowo udowodnili, że otwartość i ciekawość świata nie mija wraz z wiekiem!

Naszym zdaniem seniorzy zdali egzamin na najwyższą notę.
Dlatego bardzo zachęcamy do kolejnych edukacyjnych inicjatyw!

* zdjęcia udostępnione przez autora w celach promocyjnych.
* zdjęcia pochodzą ze strony: http://pieninskiutw.pl/ oraz Pieniński Uniwersytet Trzeciego Wieku.